V Obědovicích byl slavnostně otevřen Polyfunkční dům "U Vavřince"...

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Obecní úřad, Vydáno dne: 27. 08. 2009

poldum Dne 15. srpna 2009 se začala obec Obědovice připravovat hned od ranních hodin na slavnostní odpolední ceremoniál...

200908261132_deska_EU


Celá akce byla naplánována a spojena s tradiční Svatovařineckou poutí. Velkým lákadlem byla inzerovaná prohlídka nových prostor zrekonstruovaného Polyfunkčního domu a zájem byl veliký. Na slavnostní otevření a prohlídku se přišlo podívat mnoho obyvatel místních i z širokého okolí. Pozvání mimo jiné přijali také pan poslanec David Kafka, zástupci dodavatelské firmy Jokas Bydžovská Lhotka a další hosté.

200908261133_projev

Starosta Obědovic Zdeněk Pavlíček přednesl projev, ve kterém shrnul významné milníky v průběhu stavby. Především vyzdvyhl problémy s hledáním bankovního ústavu, který by byl obci ochoten krátkodobě zapůjčit prostředky do doby připsání dotace z Evropské Unie. Zklamání nad chováním většiny velkých bank je velké a nikdo dodnes nedokáže pochopit proč dlouholetý partner obce - Česká spořitelna - kde obec měla své finanční prostředky od jejího osamostatnění v roce 1990, odmítl obci v této situaci pomoci.

200908261142_P1010527

Po slavnostním přestřižení pásky mohla začít vlastní prohlídka a občané tak poprvé mohli spatřit nové prostory pro knihovnu, čítárnu, obecní úřad, kancelář účetní, divadelní klubovnu, internetovou klubovnu, prostory pro dětský koutek a matky, prostory pro další zájmové spolky jako jsou rybáři a hasiči a mnoho dalších přilehlých koutů.

Stavba je to opravdu krásná a povedla se. Je to důstojná dominanta obce Obědovice.